DÜNYA HAREKET GÜNÜ

Meclisimiz 10 Mayıs Dünya Hareket Günü olması nedeniyle Sağlık ve Spor Komisyonu Öncülüğünde Konya'da bulunan diğer kardeş meclislerimizlerle birlikte bir voleybol turnuvası düzenledi. Turnuvaya coşkulu ve renkli bir ortam ev sahipliği yaptı.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Turnuvamız ilk olarak erkeklerde başladı. İlk Maçta Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Selçuklu Gençlik Meclisi Karşılaştı. Bu maçı KBB Gençlik Meclisi kazanarak bir üst turda takımımızın rakibi oldu. Final maçında karşılaşan meclisimiz ve KBB Gençlik Meclisi arasındaki ilk seti KBB Gençlik meclisi kazanırken diğer 3 diğer 3 seti art arda kazanan Meram Gençlik Meclisi Takımımız genel skorda 3-1 ile erkeklerin kazanananı oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Turnuva daha sonra kızlarda devam etti. Bu bölümde ilk maç yine  Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Selçuklu Gençlik Meclisi arasında oynandı. Bu ilk maçı Selçuklu Gençlik Meclisi Setlerde 2-0 kazanarak kız takımımız üst turda Selçuklu Gençlik Meclisinin rakibi oldu. Büyük bir çekişmenin sahip olduğu final maçında birinci ve ikinci setleri kız takımımız kazandı fakat daha sonraki 2 seti art arda kazanan Selçuklu Gençlik Meclisi maçı taybrek setine taşıdı. Bu seti de kazanmayı başaran Selçuklu Gençlik Meclisi Kızlar turnuvasının şampiyonu oldu..


 

Maç Sonunda Meclis Başkanımız Sergen GÖR: "Gençliğin bu tip spor aktivitelerine daha çok ihtiyacı olduğunu ve yapılması gerektiğini" söyledi. Bu tip bir organizasyona da ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduğunu iletti.

Ardından Meram Gençlik Meclisi Sağlık ve Spor Komisyon Başkanı Halit Emre ACAR: "Bizler gençliğin zihinde ve dinç kalması için uğraşıyoruz. Daha enerjik ve hareketli bir nesil gelişmesi amacıyla bunun gibi organizasyon düzenliyoruz. Devamını getirmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Program sonunda başkanımız diğer katılımcı meclislere katılımlarından ötürü plaket takdim etti.