YASLİLAR HAFTASİ

 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Yaşlılar Haftası nedeniyle Meram Kadın Meclisi ve Meram Gençlik Meclisi tarafından organize edilen programda huzurevi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Fatma Toru, “Bugünümüzü bugün yapan, bugüne gelmemize vesile olan siz büyüklerimizin her daim yanında olmak; saygımızı, hürmetimizi göstermek üzere sizlerle beraberiz” dedi.

 

 

Meram Belediyesi Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifinde düzenlenen programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Dr. İsmail Işık Huzurevi Müdürü Osman Baybağan, Meram Kadın Meclisi Başkanı Feray Civcik, Meram Gençlik Meclisi Başkanı Sergen Gör, kadın ve gençlik meclislerinin üyeleriyle huzurevi sakinleri katıldı.

“YAŞLILARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

“Bugünümüzü bugün yapan, bugüne gelmemize vesile olan siz büyüklerimizin her daim yanında olmak; saygımızı, hürmetimizi göstermek üzere sizlerle beraberiz” diyen Başkan Toru, şöyle konuştu: “Yaşlılık herkes için farklı bir anlam ve mana ifade ediyor. Bizlerin bugünlere gelmemizde yaşlılarımızın çok önemli katkıları var. Hepiniz farklı meslek gruplarında vatanımıza, milletimize en güzel hizmetleri yaptınız. Bizler de evlatlarınız olarak özel günlerde sizleri ziyaret etmek üzere gençlerle, çocuklarla her daim yanınızdayız. Bir çınar düşünün; yukarıya doğru ne kadar büyürse kökleri de o kadar derine iner. Biz de köklerimize o derecede bağlı kalmalıyız. Geçmişimize, kimliğimize, büyüklerimize ne kadar sahip çıkabilirsek o kadar yukarıya doğru uzanabiliriz. Ortak paydamız devletimiz ve milletimiz. Devletimiz baki kaldıkça burada genç kuşaklarımız siz büyüklerimizin tecrübelerinden faydalanmaya devam edebilir. Sizin tecrübeleriniz altın kıymetinde. Ben tüm yaşlılarımızın ellerinden öpüyor ve Yaşlılar Haftası’nı kutluyorum.”  

HUZUREVİ MÜDÜRÜNDEN MERAM BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Konya İsmail Işık Huzurevi Müdürü Osman Baybağan da, “Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru Hanımefendi’ye, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi Başkanlarına ve üyelerine; bu davetten dolayı teşekkür ederim. Bir ülkenin gelişmişliğini ölçen bir takım kıstaslar vardır. Eğitim seviyesi, üniversite sayısı, kişi başına düşen milli gelir vb. gibi. Bence bunlardan daha önemli bir kıstas da; o ülkenin yaşlılarına vermiş olduğu değer, sosyal hizmetlere ayırdığı ödenek ve miktarlardır. Allah devletimize zeval vermesin. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak genç, yaşlı, özürlü ve tüm ihtiyaç sahiplerine devletimiz el açmıştır. STK’lara ve belediyelerimize; bizlere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Huzurevi sakinleri tecrübelerini gençlerle paylaşırken bazı yaşlılar seslendirdikleri türkülerle katılımcıların büyük beğenisini topladı. 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, günün anısına yaşlılara çeşitli hediyeler takdim etti.